اصفهان نیاز _ نیازمندیهای اصفهان

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، اردشیر محمدی در آیین افتتاح ایستگاه راهنما و اطلاع رسانی مسافران نوروزی شهرداری باغبادارن اظهار کرد: همه ساله در ایام مختلف سال از جمله ایام نورزو شاهد ورود مسافران بسیاری از اقصی نقاط کشور به بهشت ایران زمین، باغبادران هستیم از این رو تلاش شده با برنامه ریزی شاهد ارایه خدمات شایسته به شهروندان و همچنین مسافران و گردشگران باشیم.

وی شهر باغبادران را نماد گردشگری ایران دانست و افزود: هشت کیلومتر از ساحل زیبای زاینده‌رود از دل شهر باغبادران عبور می کند که این مهم به شهر باغبادران زیبایی دوچندان بخشیده بر همین اساس باغبادران در نوروز ۹۷ پذیرای بیش از ۶۸ هزار نفر مسافر بود و مدیریت شهری تمام تلاش خود را بکار گرفت تا بتواند میزبان خوبی برای مسافران باشد و به آنها خدمات ارایه کند.

شهردار باغبادران مردم این شهر را بسیار میهمان نواز دانست و تصریح کرد: شهر باغبادران دارای ۱۲ هزار نفر جمعیت بوده، اما به دلیل گردشگرپذیر بودن این شهر در ایام مختلف سال شهرداری باید چندین برابر جمعیت شهری به گردشگران و مسافران خدمات ارایه کند چراکه طبق آمار در سال ۹۷ یک میلیون ۴۰۰ هزار نفر وارد این شهر ساحلی شده اند از این رو نیاز است مسئولان استان و شهرستان نگاه ویژه‌ای به این شهر داشته باشند.

وی با بیان اینکه انتظارات و مطالبات از شهرداری‌ ها در آستانه نوروز با توجه به کارکرد متنوع و گسترده این مجموعه، به چندین برابر دوره های عادی می رسد، عنوان کرد: نبود حضور برخی ادارات و نهادها در حوزه گردشگری باغبادران نکته قابل توجه و تعجب برانگیز است و متاسفانه مدیریت شهری و مردم به تنهایی محور این حوزه مهم قرار دارند و نیاز است در این خصوص تدابیر لازم اتخاذ شود تا شاهد توسعه صنعت سبز گردشگری با تامین زیرساخت های لازم در باغبادران باشیم.

محمدی گفت: شهرداری باغبادران برای استقبال شایسته از بهار و مسافران نوروزی و همچنین افزایش رضایتمندی شهروندان تلاش فراوانی را انجام داده است و با فضاسازی‌های زیبا، ارتقای سیمای بصری شهر، گلکاری‌های گسترده و متنوع، افزایش خدمات ایمنی و آتش‌نشانی و همچنین افزایش سطح خدمات عمومی شهری تلاش کرده تا در خدمت گردشگران و عموم شهروندان باشد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در ایام نوروز در بخش‌های مختلف ترافیک، حمل و نقل درون و برون شهری، ایمنی و امنیت مسافران و ... با همکاری نیروی انتظامی، بسیج، آموزش و پرورش، اورژانس، اصناف، حمل و نقل جاده‌ای، شبکه بهداشت و درمان و دیگر اعضای ستاد هماهنگی تسهیلات نوروزی شهر باغبادران خدمات لازم ارایه خواهد شد تا شاهد افزایش رضایتمندی شهروندان و مسافران باشیم.

محمدی اضافه کرد: هماهنگی لازم با مساجد شهر برای برپایی اقامه نماز جماعت با حضور میهمانان و مسافران نوروزی انجام گرفته، همچنین اصلاح هندسی معابر و میادین، ایمن سازی راه‌ها، حذف نقاط حادثه خیز و نصب علایم هشدار دهنده و راهنمایی و رانندگی نیز از دیگر اقداماتی است که در راستای ارتقاء سلامت سفر در باغبادران انجام شده است.